ZTE FC - SZTK-ERIMA 4-2 (2-1)

2013.11.23 21:55

Megérdemelt győzelem / Mindkét csapat küzdött, hajtott

Csapatunk ma a Szigetszentmiklóst fogadta. Ismét a kezdőcsapatban kapott helyet Tanque, aki kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, szép cseleivel és labdalevételeivel hívta fel magára a figyelmet, az első gólunkban is jelentős szerepet vállalt. Igaz, már a 38. percben lecserélték. Ami még említésre méltó, hogy a következő meccset Kulcsár Kornél 5. sárga lapja miatt kényszerül kihagyni.

A 7. percben Tanque nagyszerű csele után beadott, Pavicevic sután ért bele, de épp Simonfalvi elé pattant, aki elgurította a kapus mellett, 1-0

A 9. percben Takács lőtt 16 m-ről, Jahic nagyot hibázott, hiszen a lapos lövés gyakorlatilag alatta ment el, 1-1.

A 45. percben Grbicet mezénél fogva visszarántották a 16-oson belül, továbbment, és tovább rángatta S. Jakovljevic, amiért azonnali piros lapot kapott. Hozzáteszem, ha csak sárgát kap, az is a 2. lett volna neki. A labda mögé a bünetőnél Grbic állt, és a bal felső sarkoba bombázott. 2-1

Ezután a 2. félidőben nyomást gyakorolt ránk az SZTK, Holdampf órisái hibája után egyenlítettek is. Egy középre lőtt labdát Holdampf ki akart rúgni, de elcsúszott, így az ellenfél cserejátékosa Jahic mellett 2 m-ről a kapuba gurított.

A 60. percben az SZTK kapuja előtti kavarodás után Kulcsár 10 m-es bombája lepattant a gólvonalon álló védőről, és szerencsére épp Pavicevic elé pattant, aki nem hibázott 3 m-ről.

A 90. percben Hajdú a jobboldalról ívelt be szabadot, Nánási levette, lefordult emberéről, és a hosszúba gurított. 4-2

ZTE FC:  Jahic- Preklet, Kovács, Nánási, Hajdú- Sluka, Simonfalvi- Holdampf, Grbic- Tanque, Pavicevic

Cserék: Vlaszák (k), Nagy, Kocsis, Vágó, Szegleti, Vayer, Kulcsár

SZTK: Sánta- Puskás, Jakovljevic I, Kornis, Pollák- Iraklin, Barna- Jakovljevic S, Nagy, Takács- Kollega

Cserék: Horváth (k), Ducic, Fekete, Csikortás, Farkas, Benifert, Balogh