ZTE FC – Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-2)

2016.04.30 22:21

Remekül kontrázó ellenfelünk Makrai vezérletével elvitte a három pontot Egerszegről / Rosszul sikerült Mihalecz István bemutatkozása

Edzőváltáson átesett csapatunk – immár ifj. Mihalecz Istvánnal a kispadon – a Csákvárt fogadta az NB II 25. fordulójában. Az első bő negyedórában játékosaink folyamatosan mentek előre, letámadták az ellenfelet, a 3. percben Babati szabadrúgásának köszönhetően pedig majdnem megszereztük a vezetést.

Ezt követően azonban többször is kihagyott védelmünk: háromszor is a jobb oldali védelmünk mögé kerültek labdavesztés és kontra után, ám ekkor még elrontották a középre passzokat. A 36. percben már góllal büntette a hibát az ellenfél: Patvaros passzát szerezték meg, indították Makrait, aki ziccerben kilépve a bal alsóba gurította a labdát. 0-1. Három perccel később újra betaláltak a sárga mezesek: Makrai középre adása egy védőn felpattant, az érkező Molnár pedig óriási gólt rúgott a jobb felsőbe. Így 2-0-ás vendég előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Vezetőedzőnk a szünetben két helyen változtatott, Kollert és Városit Bedi és Horváth Roland váltotta. Ez azonban sajnos nem hozott érdemi változást, az 55. percben Makrai emelte át a labdát Szappanoson, Forgács becsúszva mentett óriásit a gólvonalon. A szögletnél viszont már nem volt szerencsénk, sőt: a labda végül Forgács András hátáról került Szappanos hálójába. Horváth Roland veszélyes szögből leadott lövését említhetjük nagyobb ZTE-lehetőségként, viszont a Csákvár többször is közel állt a negyedik gólhoz: a 68. minutumban Molnár okos, jobb alsóba tartó lövését kapusunk bravúrral védte, Makrait pedig egy az egyben szerelte szépen Forgács. Az utolsó tíz perc már különösebb izgalmak nélkül, jó néhány technikai hibával tűzdelve zajlott le, összességében pedig a szervezett, okosan futballozó, nagyon jól kontrázó és a hibákat könyörtelenül kihasználó Aqvital FC Csákvár megérdemelten vitte el a három pontot Zalaegerszegről. Mivel a Mezőkövesd is kikapott, helyzetünk nem vált reménytelenné, de a Kisvárda győzelmével megelőzte a ZTE FC-t.

ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Szalkai (Szakály) – Koller (Bedi), Patvaros – Babati, Wittrédi, Városi (Horváth R.) – Daru
Csákvár: Gróf – Pintér (Szalai), Baranyai, Racskó, Spandler – Nyilasi (Domján), Fényes, Bakos, Kocsis – Molnár (Oldal), Makrai

Gólszerzők: Makrai (36.), Molnár (39.), Forgács (öngól, 56.)

Játékosaink teljesítményét ezúttal is hétfő 20 óráig osztályozhatják a Játékos osztályozás menüpontban.

A találkozóról készült fényképgalériánkat IDE KATTINTVA tekinthetik meg.