Vasas SC - ZTE FC 2-0 (1-0)

2014.10.31 17:45

Grbic belesérült szabálytalanságába / Ferenczi duplájával nyertek a hazaiak

A Vasas otthonában nem sikerült bravúrt elérnie a ZTE-nek, sőt, helyzetig sem jutott. A házigazdák magabiztosan nyertek 2-0 arányban, egy nem igazán élvezetes mérkőzésen. A hosszabbításban Ferenczi fejesgóljával szerzett vezetést a Vasas, a hazai csatár tizenegyesből lőtte meg saját maga és csapata második gólját. Sérültjeink hiányában támadójátékunk gyakorlatilag nem volt, a Vasas közepes futballal is megnyerte a találkozót. Szappanos kapus nem fogott ki jó napot, de nem az ő hibája a vereség, hiszen csak védekezve nagyon nehéz bármit is elérni. Sérültek ide vagy oda, jövő héten hazai pályán a totál utolsó Balmaz Kamilla Gyógyfürdő ellen magabiztos győzelmet kéne bemutatnia a csapatnak.

Rossz hír, hogy Grbic a találkozó elején felugrott ellenfelére, a szabálytalanságba saját maga sérült bele. Ha megtudjuk, milyen súlyos a sérülése, hírt adunk róla.

Élő közvetítésünk a találkozóról:

Vasas: Hermány – Preklet, Tamás, Grúz, Görgényi – Gál, Berecz, Lázok – Ferenczi, Remili, Nagy

ZTE FC: Szappanos- Króner, Kovács G., Fodor, Farkas- Simonfalvi, Kovács Gy.- Babati, Grbic, Károly- Bíró

Cserék: Czirjék (k), Pajor, Aranyos, Kocsis, Horváth, Szöllősi, Bailo

1.p Megy a meccs.

3.p Talán a Vasas kicsit aktívabb eddig, csapatunkban Károly először kezd bajnokin.

8.p Grbic szabálytalankodott és ebbe sérült bele, hordágyon kell levinni.

11.p Grbic helyén Szöllősi folytatja. Sérülés miatt történt a csere, Szöllősi pedig sérülés után tér vissza.

22.p A Vasas támad, mi védekezünk, de eddig nem izgalmas a meccs.

23.p A Vasasban játszik Preklet Csaba, aki tavaly nálunk futballozott.

25.p Remili lövését ütötte ki Szappanos.

29.p Lázok lőtt távolról a bal alsó mellé.

36.p Grúz rúgta fel Kovács Györgyöt, a szabadrúgást 22 méterről Szöllősi mellé rúgta.

45+1.p Ferenczi fejelt kapura jobb oldali beadás után, Szappanos beleütött, de becsorgott. 1-0 a Vasasnak a félidőben.

Ferenczi István a félidő előtt szerezte első, a második félidőben tizenegyesből a Vasas második találatát. Az első félidő utáni levonuláskor a Duna TV-nek nyilatkozott röviden:
-Uraljuk a játékot, elég nyögvenyelős, nem folyamatos teljesen a játékunk, kevésszer érünk oda a kapu elé. A gól nagyon jókor jött, rögtön le is fújták az első félidőt, nagyon bízom benne, hogy a második félidőben a ZTE kinyílik kicsit, hogy hátrányban vannak és akkor sikerült még betalálnunk.
(Annak ellenére, hogy a ZTE FC nem igazán "nyílt ki", sikerült még betalálniuk, ráadásul pont neki.)

46.p Megy a második félidő.

60.p Remili fejel gólt lesről.

65.p Szöllősi helyén Bailo folytatja.

75.p Tizenegyeshez jut a Vasas, Lázokot rúgta fel Fodor.

76.p Ferenczi berúgja, de újra rúgatja a bíró. A második Szappanos kezei között megy be, védhette volna a kapus. Ez nem az ő napja. 2-0