Szeged 2011 Grosics Akadémia - ZTE FC 3-0 (3-0)

2015.03.14 16:42

Tíz percen belül kaptunk három gólt / Gyakorlatilag nem volt esélyünk

A ZTE FC ma 14.30-tól Gyulán lépett pályára a Szeged ellen. Ellenfelünket hazai pályán 2-1-re legyőztük szeptemberben. Előre számítani lehetett arra, hogy idegenben nagyon nehéz dolgunk lesz, de Lendvai Miklós azt mondta a találkozó előtt, hogy győzni szeretnének. Ez nem sikerült, sőt, sima vereség lett a vége. Az első félidőben a hazaiak a 28., 31. és a 37. percben is mattolták Szappanos Pétert és védelmünket. Ott el is dőlt a találkozó.

Részletek az élő közvetítésünkben:

Szeged: Szántai - Szabó P., Markovic, Tóth G., Mészáros- Máté P., Veszelinov- Polareczki, Zabari- Oláh, Germán

Cserék: Belecan (k), Farkas M., Manga, Hegedűs, Fitos, Berde, Zelenyánszky

ZTE FC: Szappanos - Pajor, Kovács G., Forgács, Fodor- Simonfalvi, Szakály- Babati, Murai- Délczeg, Vittman

Cserék: Czirjék (k), Aranyos, Tóth B., Bíró, Bailo, Szöllősi, Horváth P.

1.p. Megy a meccs.

12.p. Mivel a Szeged hazai mérkőzéseit Gyulán játssza, itt rendezik ezt a találkozót is. Ellenfelünk csapatkapitánya Máté Péter, aki korábban hét évet lehúzott a ZTE-ben, és nálunk is viselhette egy időben a kapitányi karszalagot.

13.p. És játszott a ZTE FC-ben Polareczki Roland is, aki ott van a Szeged kezdőjében.

14.p. Oláh lövését Szappanosnak sikerült védeni.

25.p. Eddig kicsit többet támadunk, nem játszunk rosszul, de helyzetekben nem bővelkedik a meccs.

28.p. Vezet a Szeged! Máté Péter ívelt be szögletet, Tóth Gábor pedig a kapuba rúgta a labdát. 1-0

31.p. Szappanos védett szépen, a labda szögletre pattant. Zabari adta be, Oláh pedig szép gólt fejelt. 2-0

37.p. A szegediek középre passzoltak egy labdát, Szabó érkezett és kapásból lőtt, a labda pedig bevágódott a kapu jobb oldalába. 3-0

42.p. Germán fejelt kapunkra, egyik védőnk óriásit mentett, a kapu torkából vágta ki a labdát. Össze kéne kapnunk magunkat, bár lehet, hogy ez a meccs már elment

45.p. Vége az első félidőnek. Az első 20 percben kiegyenlített volt a mérkőzés, nem gondoltam volna, hogy ilyen sima lesz a félidő vége. Védelmünk viszont szinte szétesett, így a hazaiak háromszor is betaláltak, és néhány perce a negyediket is megrúghatták volna.

46.p. Megy a második félidő.

53.p. Markovic sárgul be.

59.p. Oláh középről lőhetett, nagyon picivel fölé rúgta a labdát.

64.p. Murai helyett Bailo a pályán nálunk.

65.p. Polareczki visszarántotta középpályásunkat, ezért kap egy sárgát.

69.p. Ezt is ki lehetett hagyni!? Babati lőtt szabadrúgást, a sorfalról levágódott, pont Délczeg elé. Csatárunk ziccerben, a kaputól néhány méterre volt, de nem tudta berúgni, fölé ment labdája.

70.p. Cserél a szegediek mestere, Nyilas Elek is. Polareczki Roland helyett küldi be Fitost.

75.p. Páros csere: Nálunk Vittman Ádám helyett Bíró András, a Szegednél Veselinov helyett Berde.

81.p. Oláh helyett Hegedűs a hazaiaknál.

90.p. Vége. Igazából nem kezdtük rosszul a meccset, de az, hogy az első félidőben 10 perc alatt kaptunk három gólt, megpecsételte a sorsunkat, utána már nem volt esély a pontszerzésre sem. Ezzel idegenben továbbra is nyeretlenek vagyunk, valamint tavasszal is. Jövő héten hazai pályán lehet majd javítani. Most viszont legalább nem állítottak ki tőlünk senkit...