MTE 1904 - ZTE FC 2-1 (1-1)

2016.07.31 20:32

Laki találatára Daru még válaszolt, Schmatovich bombagólja azonban három pontot ért / Újonc elleni vereséggel kezdtük a szezont

Mintegy 500 néző, remek pálya és stadion várta a csapatokat a gyirmóti Alcufer Stadionban, ahol a Mosonmagyaróvár ellen kezdtük meg szereplésünket a 2016/17-es idényben.

Az „átok” nem tört meg, ugyanis 2009 után ezúttal sem sikerült győzelemmel nyitnunk a bajnokságot, sőt, a harciasan játszó pályaválasztó gárda mind a három pontot otthon tartotta. A találkozót sok pontatlanság jellemezte, a küzdésre viszont nem lehetett panasz, mindét oldalon mentek előre a játékosok. Az újonc MTE a 12. percben Patvaros óriási hibája után jutott vezetéshez, amikor középpályásunk utolsó emberként eladta a labdát, két támadó vezethette Szappanosra a labdát, Laki pedig a hálóba lőtt, 1-0. A 20. percben Magasföldi elől a kapujából kifutó Szappanos mentett óriásit. A 35. minutumban első igazi helyzetünkből egyenlítettünk, Villám jobb oldali beadását Daru öt méterről bólintotta a léc alá, 1-1.

A játék képe a második félidőben sem változott, nem sikerült ráerőltetnünk akaratunkat az ellenfélre, amely a labdát is többet birtokolta, valamint helyzeteket is kidolgozott. Igaz, Darunak is volt lehetősége, de végül kicselezte magát helyzetből. A 76. percben a csereként beálló Darázs került ziccerbe, de lövése a jobb kapufa belső éléről kifele pattant. Két perccel később azonban Schmatovich már nem kegyelmezett, az óváriak csapatkapitánya mintegy 15 méterről, ballal nagy gólt lőtt Szappanos kapujának jobb oldalába, 2-1. Sajnos ezt követően sem sikerült beszorítanunk ellenfelünket, akik időnként ügyesen tartották a labdát térfelünkön vagy sorra harcoltak ki bedobásokat. Elöl Daru sem villogott, más pedig nem került helyzetbe. A végén még egy kiállítás borzolta a kedélyeket, Czár rúgott bele Szakályba, így idő előtt mehetett zuhanyozni, valamint a 94. percben még Czár és Babati kapott sárgát kakaskodásért. Összességében a lelkes, szurkolók által is buzdított Mosonmagyaróvár megérdemelten szerezte meg a három pontot, jövő vasárnap a Siófok ellen a nagy egyéni hibák kiküszöbölése mellett a támadójátékban is jelentős javulásra lenne szükség.

MTE 1904 – ZTE FC 2-1 (1-0)

MTE 1904: Tarczy – Deák, Schmatovich, Laki, Bartos (Mayer, 77.), Koszó, Galambos (Jasarevic, 79.), Bohner, Czár, Németh (Darázs, 69.), Magasföldi

ZTE FC: Szappanos – Villám, Króner, Forgács, Deutsch (Szakály, 62.)– Patvaros (Nagy T., 46.), Bedi – Babati, Végh (Ekker, 82.), Városi – Daru

Gólszerzők: Laki (12.), Schmatovich (78.) ill. Daru (35.)

Sárga lapok: Koszó, Tarczy ill. Patvaros, Deutsch, Nagy T., Villám, Babati