FC Ajka - ZTE FC 2-2 (0-1)

2014.11.15 16:55
Kétszer is vezettünk / A 94. percben egyenlített az Ajka
Ma az NBII 14. fordulójában a ZTE FC első idegenbeli sikerére hajtott, immár Lendvai Miklós vezetőedzővel a kispadon. Közepes színvonalú mérkőzésen kétszer is vezettünk, fél órát emberelőnyben játszottunk, de egy 94. percben szerzett Szabó Zsolt gólnak köszönhetően továbbra is várni kell az első idegenbeli bajnoki sikerre - ami már csak tavasszal lehet meg.
A mérkőzés eseményei:
6. p. Szabó került ziccerbe, Szappanosnak sikerült védeni, a kipattanó után Kovács G. a gólvonalon mentett, az újabb kipattanót Major lőtte a jobb kapufára.
7.p. Simonfalvi 20 méterről lőtt fölé.
10.p. Babati kapott labdát Bailotol a baloldalon, nagy helyzetben a kapusba lőtt.
11.p. Szabó megverte a ZTE védőit, középre passzolt labdája utáni lövést blokkolnak védőink.
14.p. Major passzolt Szabóhoz, aki 12 méterről nem sokkal lőtt fölé.
18.p. Varga Gábor emelt fölé.
27.p. Babati jobboldali szabadrúgása érintés nélkül jutott a kapuba. 0-1
39.p. Ajkai bedobás után Szabó centikkel fejelt a bal alsó mellé.
46.p. Szabó adott be a baloldalról, Major pedig szépen helyezett a bal felsőbe. 1-1
53.p. Babatit (a játékvezető szerint) lerántotta Asztalos, így kiállította a bíró. A hazaiak erősen vitatták.
54.p. 17 méterről szabadrúgást Szöllősi mesterien tekert a jobb felsőbe. 1-2
58.p. Szabó került ziccerbe, de inkább visszavette, így oda lett a helyzet.
62.p. Babati ívelt be szabadrúgást, Króner helyzetben mellé fejelt.
71.p. Babati szabadrúgását a bal alsóból ütötte szögletre Jánosa.
81.p. Délczeg szép csele után ziccerbe nagyon fölé lőtt.
85.p. Tizenegyest kapott az Ajka Kovács Gergő szabálytalansága után, aki megkapta második sárgáját. A büntetőt Gunther az égbe rúgta.
93.p. Kocsis passza után Károly került ziccerbe, de blokkolták a lövését.
94.p. Az ellentámadásnál hibáznak a védők, Szabó pedig kegyetlenül bevarrja. 2-2
Lendvai Miklóssal készült beszélgetésünket, a képeket és a statisztikát is hamarosan láthatják.