Ceglédi VSE - ZTE FC 0-2 (0-1)

2015.03.28 16:57

Délczeg és Forgács talált be / 2013 novembere után újra idegenbeli siker

Úgy néz ki, a ZTE FC-nél áttört egy gátat a múlt szombaton, hazai pályán kiszenvedett győzelem. Együttesünk ma Cegléden lépett pályára, ahol majdnem másfél év után tudott ismét idegenben győzni. Igaz, nem lehet mondani, hogy lefutballoztuk a hazaiakat, de a 2-0-s győzelem, mely Délczeg és Forgács góljai után született, megérdemelt.  Több jó egyéni teljesítményt is láthattunk a ZTE-ben, mely mindkét félidőben lőtt 1-1 gólt.

Ugyanúgy, ahogy ősszel hazai pályán, most is 2-0-ra múltuk felül Szabó István László tanítványait, úgy is, hogy az akkori két gólszerző, Vittman és Babati nem volt pályán ma, utóbbi sérülés miatt.

Cegléd:Tóth Z.- Oláh M., Albert, Makrai, Farkas I.- Vattai (Markó, 46.), Kovács D. (Majoros, 60.)- Koós, Pantovic (Szabó D., 54.), Koncz- Dóczi

Cserék: Kovács A. (k), Urbán, Pesti, Kormos

ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor- Szakály, Bedi- Bailo (Daru, 90.), Murai (Bíró, 75.)- Délczeg, Horváth P. (Szegleti, 50.)

Cserék:Czirjék (k), Farkas, Szöllősi, Vittman

A mérkőzést élőben közvetítettük, a találkozó eseményeit ebben olvashatják el:

1. Elkezdődött a mérkőzés.

5.p. Szappanos az utolsó pillanatban rúgta el a labdát Pantovic elől. Meleg szituáció volt.

8.p. Nagy helyzet! A ceglédi házi góllövőlistát 7 találattal vezető Koós kapott jó labdát középen, becsúszva elérte, nem sokkal ment mellé.

10.p. Eddig a hazaiak dominálnak, keveset tudjuk a labdát megtartani, s veszélyes támadásunk még nem nagyon volt. Együttesünkben először kezdett Horváth Péter, Babati és Kovács Gergő sérülés miatt pihen. Előbbi minden bizonnyal kezdett volna.

12.p. Körülbelül 500 néző figyeli a mérkőzést a helyszínen. Tavaszias az időjárás itt Cegléden, a focihoz mindenképpen alkalmas.

29.p. Nem tudtunk miről írni az elmúlt percekben, hiszen semmilyen említésre méltó esemény nem történt. Passzolgatnak a csapatok, az iram elég lassú.

33.p Nagyon veszélyes hazai szabadrúgás következik és egy sárga lap. Közvetlenül a tizenhatos előtt Szakály rúgta fel a hazai játékost, aki tettéért lapot is kapott.

34.p. Kapufa! A hazaiak 30 éves játékosa, Farkas István lőtte el a szabadrúgást, ami a felső lécről vágódott ki.

37.p. Vezetünk!!! Délczeg tört be a büntetőterületen belülre, majd a kapus mellett a bal alsóba gurított. 0-1!

43.p. Délczegnek ez a kilencedik gólja a bajnokságban. Egyébként egy perccel gólunk előtt Szakály szabadrúgása a kapufáról jött ki. Szóval kapufákban 1-1-re állunk, gólokban viszont 1-0 a ZTE-nek.

45+1.p. Véget ért az első játékrész, amely nem hozott izgalmas játékot, azt se mondhatjuk, hogy játékban jobbak vagyunk a Ceglédnél, a gólok számában viszont igen. 0-1-ről folytatjuk.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

46.p. Vattai helyett Markó érkezett a pályára a Ceglédnél.

50.p. Lendvai Miklós is változtat: Horváth Pétert hozza le, helyére azt a Szegletit küldi be, akinek ez a szezonban mindössze második bajnokija, ahol pályára lép.

54.p. Pantovic helyett Szabó Dávid a pályán.

57.p. Gól!!! Forgács! Több helyzet és kapu előtti kavarodás után a lécről levágódó labda Forgács Andrásról pattan be a ceglédi kapuba. 0-2!

60.p. Szabó István László kihasználja harmadik cserelehetőségét is: Majorost küldi be Kovács helyett.

54.p. Szegleti durva becsúszása sárga lapot ért.

68.p. Szappanos! Nagyot fogott kapusunk Markó közeli lövésénél. Szöglet következik.

69.p. Ismét kapusunk véd nagyot. Ezúttal Majoros bombázott kapura, a labdát Szapi kiütötte.

71.p. Bailo színészkedésért sárgul be. Ez a harmadik lap a meccsen, mindet zalaiak kapták.

75.p. Murai Márk helyére Bíró Andrást küldi be vezetőedzőnk.

86.p. Nagy Szappanos-bravúr! Szabó a tizenhatosról lőtt, kapusunk nagyot vetődve véd.

90.p. Ez már időhúzó csere. Bailo helyett Daru. Majd kiderül, hogy Lovas játékvezető három percet ad rá.

93.p. Vége! Első idegenbeli győzelem a szezonban. Ceglédi VSE - ZTE FC 0-2!