Beszámoló az NB II 5. fordulójáról

2015.08.31 20:56

Három döntetlen is született / Ismét nyert a Budaörs

Véget ért az NB II 5. fordulója. A mérkőzésekről a rövid beszámolót olvashatják.

Budaörs – Csákvár 1-0 (0-0)

Gólszerző: Csobánki Ádám 57.

A Budaörs remek formában van. A legutóbbi három találkozóján 9 pontot szerzett. A Csákvárnak megvan a második veresége is a bajnokságban. A hazai csapat már a 4. a tabellán, míg a Csákvár az 5. a táblázaton.

Ajka – Szeged 5-0 (1-0)

Gólszerzők: Sowunmi Babatunde Thomas 10., 52., 78., Lattenstein Norbert 59., Olasz Dénes 90.

Végig az Ajka uralta a mérkőzést, a szegedi játékosok csak futottak a labda után, gólt nem tudtak szerezni. A hazai csapat megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Mezőkövesd – Szolnok 3-1 (2-1)

Gólszerzők: Rácz Ferenc 19., Dvorschák Gábor 41., Bajzát Péter 69. illetve Rokszin Ádám 45.

A rangadót a Mezőkövesd nyerte 3-1 arányban. Izgalmas és kiélezett mérkőzés volt. A Szolnok 6., míg a hazai csapat a 2. a tabellán.

Szigetszentmiklós – Gyirmót 2-2 (0-1)

Gólszerzők: Balázs Richárd 79., 96. illetve Simon Attila 8., 85.

A forduló egyik legizgalmasabb mérkőzése volt. A Gyirmót korán vezetést szerzett, majd kiegyenlített a hazai együttes. A vendég csapat a 85. percben megszerezte a vezetést és úgy tűnt, hogy a győzelmet is, de a 96. percben kiegyenlített a Szigetszentmiklós.

Dunaújváros – Sopron 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Eppel Márton 71., Vaskó Tamás 84. illetve Tóth Martin 72.

Az első félidőben mindkét csapat inkább a védekezésre helyezte a hangsúlyt. A második játékrészben aztán felpörögtek az események. Előbb Eppel, majd Tóth Martin kiegyenlített, de a győztes gólt a Dunaújváros szerezte meg.

Siófok – Balmazújváros 0-0

Végig a mérkőzésben az iksz volt benne. Egyik csapat se próbálkozott sokat a kapu előtt, de ez látszik is az eredményen. A Siófok 10., míg a vendég csapat a 7. a tabellán.

Soroksár – Kisvárda 0-0

A Soroksár megszerezte idei első pontját a bajnokságban. A Kisvárda elégedett lehet a döntetlennel, mert a hazai csapatnak nagyobb esélye volt a győzelmet megszerezni.

Vác – ZTE FC 1-4 (0-1)