ZTE FC - Szombathelyi Haladás II 1-1 (0-1) (frissítve)

Zalaegerszeg 1848 néző Jv.: Farkas (Hofbauer, Hima)

ZTE FC: Jahic- Kocsárdi, Nánási, Bogunovic, Nagy- Hajdú (Budovinszky 85.), Máté- Babos, Szegleti (Kovács 75.), Frizoni (Tsiskevich 65.)- Pavicevic

Haladás II: Dombó- Szeles, Devecseri, Füredi, Dallos- Halmai (Jagodics 89.), Jancsó, Medgyes- Grabant (Böcsföldi 65.), Kulcsár (Tóth, 80), Németh

Vezetőedző: Tóth László

Gólszerzők: Kulcsár (6. p.), Nánási (51. p)

Kiállítva: Kulcsár (82. p.) Füredi (92. p.)

A "kisrangadó" nagyon jó mérkőzést hozott mindkét csapatnak. Igaz, hogy a zalaiaknak két alapemberét Simonfalvit és Seyét eltiltás miatt nélkülözniük kellett. Denis Grbic a délelőtti edzésen való sérülése miatt szintén nem léphetett pályára, egy sokhelyzetes, izgalmas meccs alakult ki. A ZTE FC egyértelmű fölényben játszott, de helyzeteit nem tudta gólra váltani. Ennek ellenére a Haladás már a 6. percben megszerezte a vezetést: egy szöglet után a kipattanó labda Kulcsár elé került, aki 17 méterről kilőtte a bal alsót (0-1). A folytatásban is lényegesen több helyzetet dolgozott ki a ZTE, ám a hálóba nem tudták eljuttatni a labdát. Fontos megjegyezni, hogy a Haladás kontrák életveszélyesek voltak. A második félidőben is jó iramú volt a meccs, aztán az 50. percben Kocsárdi beadására Nánási érkezett, aki megelőzte Dombót és a kapuba bólintott (1-1). Ezután is megmaradt a zalaiak fölénye, gól nélkül. Aztán jött a vita a Haladás kispadjánál: a lecserélt Kulcsárt kiállította a játékvezető, majd a Haladás edzőjét, Tóth Lászlót és másodedzőjét, Kuttor Zoltánt, ezután még Füredi a második sárgáját megkapva mehetett zuhanyozni. Izgalmas percek voltak a mérkőzés utolsó pillanataiban is. Az eredmény 1-1-es döntetlen lett, mellyel a ZTE a 4. helyen végzett a Ness Hungary NBII Nyugati-csoportjában.

Az élő közvetíttés:

Kezdő, ZTE: Jahic, Kocsárdi, Nánási, Bogunovic, Nagy, Máté, Hajdú, Frizoni,
 Szegleti, Babos, Pavicevic
Pad: Vlaszák, Budovinszky, Kovács, Tsishkevich, Sluka, Kocsis, Babati

1 p. Mi kezdünk
2 p. Szabadrúgást kaptunk Pavi fejelt fölé
5 p. Ultráink rázendítettek közben egy Hali helyzet maradt ki majd a kipattanót Kulcsár vágta a kapuba 0-1