ZTE FC - Szolnoki MÁV 1-0 (1-0)

2015.10.03 21:01

„Ikszes meccsen” vertük meg a jó erőkből álló Szolnokot / Ki más, Daru Bence lőtte gólunkat

Őszi utolsó hazai fellépésén győzni tudott a ZTE FC, a Szolnok ellen ugyanis Daru 8. percben szerzett gólja döntőnek bizonyult. A pályán végig jó iramú játék zajlott, igaz, a passzokba viszonylag sok hiba csúszott. A 2650 néző előtt, remek hangulatban lejátszott találkozóval kapcsolatban az edzők elmondták, „ikszes meccs volt”, viszont a gólt mi rúgtuk, és ezzel a három ponttal ideiglenesen (?) megelőztük a holnap pályára lépő Mezőkövesdet. Jövő héten válogatott szünet, majd idegenbeli mérkőzések sorozata következik.

A helyzetek és a gól:

8. perc: Bedi lőtt kapura 22 méterről, Pokorni oldalra ütötte, a kipattanót Daru vágta a kapuba. 1-0

11. perc: Szöglet utáni fejest Szappanos bravúrral védett.

23. perc: Sarokrúgás után Kovács Olivér fejelt, a jobb alsóból nagy reflexszel kapta ki Szappanos a labdát.

25. perc: Daru a jobb oldalról lőtt, Pokorni lábbal védett.

30. perc: Szakály beadását Daru centikkel fejelte mellé.

43. perc: Szabadrúgást követően Papucsek fejelt a felső lécre.

49. perc: Kovács Olivér 30 méteres lövése nem sokkal ment el a jobb alsó mellett.

80. perc: Babati jobb oldali beadása után Városi fejelt a felső lécre.

A krónikához hozzátartozik, hogy a hajrában Rokszint egy durva szabálytalanságért (Babatit vágta fel) azonnali piros lappal kiállította Szilasi Szabolcs játékvezető.

ZTE FC: Szappanos – Króner, Gyagya, Forgács, Bedi- Nagy T., Szakály (Patvaros, 46.)- Babati (Horváth R., 86.) Koller (Fodor, 60.), Városi – Daru

Szolnoki MÁV: Pokorni- Rokszin, Vermes, Búrány, Kenderes (Urbin, 71.)- Lengyel, Tóth B. (Papucsek, 33.), Kovács O., Nagy I.- Balajti, Gajdos