ZTE FC - NK Mura 2-0 (2-0)

2016.07.16 20:46

Fejes góljainknak köszönhetően megvan a szezon első sikere / Daru és Városi az első félidőben döntött

Az egész napos eső az edzőmérkőzésen szereplőknek és a szurkolóknak sem kedvezett, nem állt el, ennek ellenére szerencsére nem befolyásolta a találkozó megrendezését. A stadion mögötti „ketreces” pályán a 2016/2017-es szezonban először láthatták szurkolóink hazai pályán szerepelni a ZTE-t. Csapatunk végig mezőnyfölényben futballozott a szlovén harmadik ligás rivális ellen, gyorsan kétgólos előnyre tett szert, majd több esetben csak a szerencse hiányzott a további gólok megszerzéséhez. Csató Sándor ezúttal is megadta a lehetőséget a fiataloknak is, ezzel együtt kirajzolódni látszik, milyen „alapcsapatunk” lehet a következő idényben. A mérkőzés folyamán Bailot sajnos beállása után tíz perccel elővigyázatosságból le kellett cserélni, mert fájdalmat érzett, rajta kívül Forgács is kisebb fájdalommal hagyta el a pályát.

Az NK Mura elleni találkozó helyzetei és góljai:

7.p.: Kisszöglet utáni beadást a jól érkező Daru bólintott a bal alsóba. 1-0

9.p.: Ekker lövését blokkolták, majd Villám lövése is elakadt a védőkben.

12.p.: Városi 16 méteres lövését vetődve ütötte fölé a kapus.

22.p.: A védelmünk mögé beívelt labda után Kozar ziccerbe került, de Szappanos a bal kapufánál védett.

23.p.: Szakály szabadrúgást ívelt be, Városi pedig mintegy 7 méterről a jobb alsóba fejelt. 2-0

30.p.: Daru fejesét a kapus védte.

33.p.: Városi került ziccerbe, de csele után a védő beérte, és blokkolt.

57.p.: Szakály ugratta ki Darut, aki a kapuba emelt, de les miatt a találat érvénytelen.

61.p.: Városi lövését ütötte szögletre a kapus.

64.p: Szakály kapáslövése a kapufáról vágódott a mezőnybe.

77.p: Városi helyzetben lőtt, de a kapus védeni tudott.

ZTE FC – NK Mura 2-0 (2-0)
ZTE FC: Szappanos (Fadgyas, 46.) – Villám (Sundas, 64.), Nagy T. (Szalkai, 46.), Forgács (Villám, 72.), Bedi – Patvaros (Ágoston, 64.), Kretz – Ekker (Gottfried, 46.), Szakály (Hegedűs, 64.), Városi – Daru (Bailo, 61.; Szakály, 71.)
Gólszerzők: Daru (7.), Városi (23.)

A meccsről készített képgalériánkat facebook oldalunkon tekinthetik meg.

A ZTE FC jövő hét szerdán 17 órától Répcelakon, 18 órától a ZTE Arénában a Locomotiva Tbilisi ellen lép pályára, míg szombaton az Ajkát fogadja.