ZTE FC - FC Ajka 3-3 (1-1)

2016.07.23 19:52

Háromszor volt előnyben a vendégcsapat, de mindig volt válaszunk / Több alapemberünk a második félidőben lépett pályára

Mintegy 150-200 néző előtt került megrendezésre csapatunk utolsó előtti felkészülési mérkőzése a ZTE Arénában. Az NB III-ba kiesett és az 1.-3. helyet megcélozó FC Ajka ellen Csató Sándor egy vegyes kezdőt állított ki, alapembereink közül többen csak a cserepadon kezdték az összecsapást. Már a második percben ígéretes akciót vezettünk, a vezetést viszont Szappanos nagy hibája után a vendégek szerezték meg. Érdekesség, hogy bár az ajkaiak időnként tetszetősen támadtak, kapusunknak nem volt védenivalója, mégis gólt kapott egy hazapasszolt labda után. Egy „holtidőszak” után jöttek a mi lehetőségeink is, az egyenlítés az aktívan mozgó, sérülése után visszatérő Babati góljával az első félóra végén sikerült. Utána a szünetig nem változott az állás.

A szünetben vezetőedzőnk egy híján sort cserélt, egyedül Nagy Tamás játszotta végig az összecsapást. Eközben Bücs Zsolt vendégrészről egyesével-kettesével változtatott, a pályán viszont sokáig nem alakultak ki helyzetek. Az utolsó negyedórában aztán felpörgött a mérkőzés, sorban jöttek a gólok, szerencsére a vendégek vezető góljaira mindig volt hazai válasz: előbb Fodor bólintott saját kapujába, majd büntetőt lőhettünk, amit Daru értékesített. Így 3-3-al ért véget hatodik felkészülési meccsünk, amelyet már csak egy követ jövő szerdán, Lendván.

ZTE FC – FC Ajka 3-3 (1-1)
ZTE FC: Szappanos (Fadgyas, 46.)– Sundas (Villám, 46.), Króner (Forgács, 46.), Nagy T., Szalkai (Deutsch, 46.)– Hegedűs (Patvaros, 46.), Ágoston D. (Kretz, 46.)– Ekker (Gottfried, 46.), Szakály (Bedi, 46.), Babati (Városi, 46.)- Currenti (Daru, 46.)
FC Ajka: Balogh M. (Dénes, 46.)– Komáromi (Juhász, 61.), Pákai, Fodor, Köles (Kovács G., 85.)– Tölgyesi, Udvardi Márk (Bencze, 46.) – Pavlitzky  (Udvardi Mózes, 76.), Hanzl (Ambrus, 85.), Ribarics (Pál, 46.)- Csordás (Szabó, 61.)
Gólszerzők: Babati (30.) Fodor (öngól, 82.), Daru (86.-büntetőből) ill. Csordás (9.), Szabó (76.), Tölgyesi (83.)

A találkozó érdekesebb momentumai:

6. perc: Csordás félollóval öt méterről nem sokkal lőtt mellé.
9. perc: Szappanos vett át rosszul egy hazapasszolt labdát, Csordás pedig becsúszva lőtt kapunkba. 0-1
10. perc: Szalkai beadását az érkező Currenti négy méterről rúgta fölé.
28. perc: Szakály cselezte magát ziccerbe, de bal lábas lövését Balogh védeni tudta.
30. perc: Babati egy indítás után kilépve szélről a hosszúba lőtt. 1-1
73. perc: Deutsch beadását Nagy Tamás kicsivel bólintotta fölé.
76. perc: Bencze 6 méterről üresen lőve még a felső lécre bombázott, a kipattanót azonban Szabó a hálóba lőtte. 1-2

82. perc: Szabadrúgás után Fodor fejelt saját kapujába. 2-2
83. perc: Tölgyesi 23 méterről a bal felsőbe lőtt. 2-3
86. perc: Gottfriedet buktatták a tizenhatoson belül, Daru pedig – igaz a kapus beleért – belőtte a büntetőt.

A találkozóról készített képgalériánk ITT ÉRHETŐ EL!