ZTE FC - FC Ajka 1-2 (0-0)

2013.08.29 11:12

Búcsú a Magyar Kupától / Lélektelen és gyenge játék

Sajnos a ZTE kiesett a nemzeti kupából, hiszen nagyon gyengén játszva kiesett az Ajka ellen. A félidő derekán tizenegyeshez jutottunk, Pavicevic pedig nem először hibázott büntetőt, laposan, gyengén, középre lőtt. A 2. félidőben egy beadás után Sowunmi belecsúsztatott fejjel a labdába, ami a hosszúban kötött ki. 1-0 Nem sokkal később egy óriási vendég védelmi hiba után Pavicevic tisztán érkezett és óriási helyzetből fejelt gólt, 1-1 Ezután Preklet és Kovács összehozta a 2. ajkai gólt, a 16-osunk előterében ügyetlenkedtek, Sowunmi pedig előbb Prekletet cselezte ki, majd Kovács mellett befordult, és lőtt a hosszúba, 1-2. Ezután pedig a ZTE nem tudott helyzeteket kialakítani.

Sajnálatos, hogy Grbic sérülése komolynak tűnt a helyszínen.

Megérdemelten nyert az Ajka, a közönség pedig kifütyülte a hazai csapatot, megtapsolta az Ajkát, és néhány gúnyos megjegyzést is tett.

ZTE FC- FC Ajka 1-2

ZTE: Czirjék- Preklet, Kovács, Bogunovic, Hajdú (Szegleti, 74.)- Máté, Simonfalvi (Babati, 83.)- Vayer, Grbic (Frizoni, 30.),Kulcsár- Pavicevic

Pad: Jahic, Nánási, Nagy, Vágó

Gólszerző: Pavicevic (57.)

Sárga lap: Simonfalvi (73.)