ZTE FC - BFC Siófok 3-0 (1-0)

2016.04.09 21:51

A mindössze egy büntetőgólt hozó első félidő után egy izgalmasabb második következett / Wittrédi, Bedi és Horváth döntött

Rendkívül fontos mérkőzést nyert meg ma a ZTE FC, mely a 10. helyezett Siófokot múlta felül a ZTE Arában. Csank János legénysége az első félidei visszafogottabb játékot követően (amelynek végén Wittrédi büntetőből vezetést szerzett) egy izgalmasabb, eseménydúsabb második játékrészben további kétszer mattolta az ellenfelet. A végén a szerencsével sem álltunk hadilábon, összességében azonban magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott a ZTE.

A találkozó nagyobb helyzetei és góljai:

31. perc: Városi szép passza után Bedi beadását Horváth Roland 5 méterről fejelt fölé.

33. perc: Ivancsics 22 méterről centikkel bombázott a jobb alsó mellé.

44. perc: Városit lökte fel (feleslegesen) Gábor Péter kapus a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Wittrédi a balra vetődő kapus mellett a jobb alsóba lőtte. 1-0

47. perc: Nagy helyzetekkel kezdődött a második félidő: Babati ziccerét majd Városi bal felsőbe tartó lövését is bravúrral védte Gábor kapus.

56. perc: Bedi kissé jobbról, 23 méterről szánta el magát lövésre, bombája a kapu bal oldalában kötött ki. 2-0

65. perc: Wittrédi 16 méterről tisztán lőhetett, ám a labda kicsit lecsúszott bal lábáról, így mellé ment.

81. perc: A jobb oldalon kerültek mögénk a sárga mezesek, a középre lőtt labdát Elek - becsúszva - centikkel lőtte mellé.

82. perc: Horváth Roland került ziccerbe, lövésébe beleért a kapus, végül a lelassuló labda átvánszorgott a gólvonalon. 3-0

87. perc: A meccs legnagyobb helyzete maradt ki. Egy középre passzolt labdát a kaputól két méterre egyedül érkező álló Elek rosszul talált el, így nem tudta az üres kapuba passzolni.

ZTE FC – BFC Siófok 3-0 (2-0)
ZTE Aréna, 1700 néző
ZTE FC: Kovács D. – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Szalkai – Nagy T. (Patvaros, 75.), Bedi – Babati (Koller, 65.), Wittrédi, Városi (Ekker, 85.)– Horváth R.
Cserepad: Szappanos (k), Króner, Sundas, Szakály
BFC Siófok: Gábor – Baksa, Tamás, Rusvai, Nagy J. – Ivancsics, Nagy R. (Gréczi, 61.), Gál, Farkas (Elek, 60.) – Nagy D., Murka
Cserepad: Filipánics (k), Körmendy, Bognár
Gólszerzők: Wittrédi (44. – büntetőből), Bedi (65.), Horváth R. (82.)
Sárga lap: Szalkai (67.) ill. Farkas (15.), Nagy J. (34.), Tamás (76.)