Vác FC - ZTE FC 1-4 (0-1)

2015.08.30 18:44

Kettős emberelőnyben gólt kaptunk, mégis nagy arányú győzelem lett a vége / Felléptünk a dobogó harmadik fokára

A ZTE FC ma Vácon szerepelt bajnoki mérkőzésen, a tv kamerái előtt. A hazaiak bekezdtek, ám a 8. percben első helyzetünkből gól született, Daru bólintott a váci kapuba. Ezt követően mindkét csapat szerezhetett volna gólt az első félidőben, ám kimaradtak a lehetőségek, így 1-0-ás vendég előnnyel vonultak pihenőre a csapatok a nagy hőségben.

A második játékrész első felében az addig sportszerű mérkőzés kicsit eldurvult, a hazaiak kétszer is lerántották a kilépő Városit, így kettős emberelőnybe kerültünk. Közben, az első piros lap után, Szakály góljaink számát is növelte szabadrúgásból. Aztán nem kaptunk meg egy tizenegyest, és Szappanos nagy hibájából szépített a Vác. Ezt követően a ZTE játékosai hátul passzolgattak, kivívva a hazai drukkerek haragját. A 89. percben aztán Városi önzetlensége után Daru újabb gólt szerzett, amivel minden eldőlt, de a 94. percben is esett még egy gól, akkor Daru volt önzetlen, és Városi szerzett találatot.

Összességében magabiztos győzelem a szerény képességű Vác FC ellen, de tanulság, hogy 2-0 után nem szabad leállni, törekedni kell a minél több gólra, illetve, ha kapunk egyet, akkor sem kell megijedni.

A találkozó eseményei:

1.p. Elkezdődött az összecsapás.

2.p. Gólt kaptunk, de les miatt nem érvényes.

3.p. Nagyon bekezdett a Vác, jobb oldalról középre passzolt labdát Rása nem sokkal lőtt fölé.

8.p. Szakály szabadrúgását ütötte Palásthy szögletre.

8.p. A szögletet Bedi adta be, érkezett Daru, aki a kapuba bólintott. 0-1!

16.p. Praslernek sikerült lefordulnia tizenhatosunkon belül, de fölé bombázott.

22.p. Babati léphetett ki indítás után, ám nem lőtt időben, így becsúszva szerelték.

31.p. Németh Gábor sárgult be a hazaiaknál, a szabadrúgást Babati jócskán fölé lőtte.

40.p. Zsolnai nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, sárga a jutalma.

42.p. Újabb felesleges sárga, ezúttal mi kapjuk. Daru akadályozott meg egy kirúgást.

45+1.p. Vége a félidőnek. 1-0-ra vezetünk!

46.p. Félidőben cserélt Csank mester: Babati helyén Bailo folytatja.

51.p. Óriási váci helyzet maradt ki! Rusvai lövését védte bravúrral Szappanos, majd Zsolnai érkezett a kipattanóra, ott lábbal hárított Szapi.

52.p. Dlusztus rántotta le a kilépő Városit a tizenhatoson kívül, piros lap a "jutalma".

54.p. Lehet, hogy eldöntöttük a meccset! A kiállítás után megítélt szabadrúgást Bedi passzolta vissza Szakálynak, aki a bal felsőbe bombázott. 0-2!

57.p. Mit hagyott ki Szakály! Ziccerben vihette a labdát, senki sem volt előtte, de a visszafutó Obot lefutotta és egyszerűen elvette tőle a labdát. Kár érte.

59.p. Már kettős az emberelőnyünk! Ismét Városit rántották le a tizenhatos előtt, Hegedűs pedig megkapta a jogos piros lapot.

61.p. A szabadrúgást nagyon elrontották a fiúk, ezután csere: Bedi helyett Koller a pályán.

62.p. Tányéros vágta fel Bailot, sárga lap.

63.p. Harmadik cserénk is megtörtént: Szakály helyett Horváth Roland.

63.p. Bailot egyértelműen buktatták a tizenhatoson belül, a büntető viszont elmaradt.

65.p. Újabb váci sárga lap, Gulyás Gábor kapta.

67.p. Hazai csere: Pölöskei Péter jön Prasler helyett.

71.p. Zsolnai helyett Magos a pályán a Vácnál.

77.p. Rusvay helyén Kószás. A ZTE támadgat, a győzelem már megvan, de jó lenne még gólt, gólokat szerezni.

79.p. Gólt kaptunk, szépített a Vác. Kószás lövése a jobb kapufáról jött ki, a beadást Szappanos könnyedén fogta, majd kiejtette, az ott álló Pölöskei pedig az üres kapuba rúgta. 1-2

89.p. Eldőlt! Az elmúlt percekben a hazai szurkolók a ZTE ellen tüntettek, játékosaink ugyanis hátul passzolgattak, nem is akartak támadni. Ám egy ívelést követően Városi került ziccerbe, középre tette Darunak, aki a hálóba továbbította a játékszert. 1-3

90+4.p. Daru került nagy ziccerbe, de nem lőtt, hanem középre passzolt, ahol egy védő még beleért, a labda Városi elé került, aki visszavette, befelé tolta, majd a kapuba bombázott. 1-4 a vége, amivel csapatunk fellépett a dobogóra, és kedvező helyzetből várja a válogatott szünetet.

Vác FC – ZTE FC 1-4 (0-1)
Vác FC: Palásthy - Hegedűs, Tányéros, Dlusztus, Németh - Rása, Gulyás - Obot, Rusvay, Zsolnai - Prasler

Cserék: Tajti (k), Balogh, Tóth B., Pölöskei, Kószás, Magos, Csirszki

ZTE FC: Szappanos - Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Fodor - Nagy T., Bedi - Babati, Szakály, Városi - Daru

Cserék: Kovács D. (k), Szalkai, Koller, Szöllősi, Horváth R., Bailo, Bíró