SZTK-ERIMA - ZTE FC 1-1 (0-1)

2015.08.01 19:25

Elképesztő végjátékban csúszott ki a kezünkből két pont / A 90. percben gólt kaptunk, a 94.-ben büntetőt hibázott Koller

Csapatunk sok vendégszurkoló biztatása mellett kezdte a bajnokságot Szigetszentmiklóson, ahol egyértelműen a három pont megszerzése volt a cél. A 23. percben tizenegyesből Daru vezetést szerzett, ezt követően a hazaiak többet támadtak, de szinte végig úgy tűnt, megtörik az átok, és végre győzelemmel kezdjük a bajnokságot. Ez nem jött össze, hiszen a hosszabbítás legelején büntetőből egyenlített Vólent, de ekkor sem volt vége, kaptunk még egy esélyt: tizenegyest adott Takács játékvezető a ZTE-nek, Koller Krisztián lövését viszont Sánta kapus védte. Ezzel ért véget a mérkőzés.

A játék kiegyenlített volt, de egyértelműen győzelmet szalasztottunk el, hiszen amikor gólt kaptunk, már emberelőnyben is voltunk, arról nem is beszélve, hogy az utolsó utáni pillanatban Koller lábában ott volt a győztes gól. Nehéz mit mondani ezek után, bízunk benne, hogy jövő szombaton már megszerezzük a győzelmet.

Az élő közvetítésben a mérkőzés eseményei:

1.p. Elkezdődött a mérkőzés, ezzel együtt az új szezon csapatunk számára. Friss hír, hogy Szegleti Gergely fél évre Andráshidára került kölcsönbe, Murai Márkot a Dunaújvárosnak adja el a ZTE, míg a próbajátékos Szalkay Róbert továbbra is a csapattal készül.

4.p. Együttesünk tiszta fehérben játszik. Ellenfelünknél a cserék közt van Vágó Levente, korábbi középpályásunk.

11.p. Eddig igazi helyzet nem alakult ki, Babati révén viszont volt már lövésünk.

23.p. GÓL! Városit rántották le a tizenhatoson belül, Daru pedig értékesítette a büntetőt! Megvan az előny! 0-1

42.p. Hamarosan félidő, kiegyenlített meccsen nálunk az előny.

45.p. Szappanos nagy védése után nem sokkal véget ért az első félidő.

46.p. Megkezdődött a második félidő, a hazaiak mestere, Horváth Ferenc kettőt cserélt: Szepessy - Nagy Olivér, Lévai - Balázs.

61.p. Eddig többet támadnak a hazaiak a második játékrészben, de mi vezetünk, s ha ez marad, aláírjuk. Nagyon fontos lenne ugyanis egy győztes kezdés.

67.p. Szabó helyett Vólent a pályán. Minden cserelehetőséget kihasználtak a hazaiak.

75.p. Szakály Attila helyére Koller Krisztián érkezett a pályára.

78.p. Csatárposzton változtat Csank mester: Daru helyett Horváth Roland érkezik.

80.p. Elképesztő, mit úsztunk meg! Szappanos védte Hevesi-Tóth fejesét, kezéről a kapufára pattant a labda, majd Balázs lövését Forgács mentette. Ezt már csak kihúzzuk!

86.p. Bora kapta meg második sárga lapját, így mehet idő előtt zuhanyozni.

90.p. Babati szabadrúgása a kapufáról kipattant, majd Króner szabálytalansága után a hazaiak büntetőt kaptak. Vólent magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 1-1

93.p. Tizenegyest kaptunk, Koller kihagyta. Vége.

SZTK-ERIMA: Sánta - Hevesi-Tóth, Bora, Benkő-Bíró, Polyák- Barna, Gulyás- Lévay, Szepessy - Kollega, Szabó B.

Cserék: Czuczi (k), Domokos, Nagy O., Vágó, Vólent, Illés, Balázs

ZTE FC: Szappanos - Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor- Patvaros, Bedi - Babati, Szakály, Városi - Daru

Cserék: Kovács D. (k), Gyagya, Bailo, Szöllősi, Koller, Bíró, Horváth R.