Szolnoki MÁV - ZTE FC 3-1 (1-0)

2016.04.23 21:26

A hazaiak 3-0-ra is vezettek, ezt követően felszabadultan játszottak, és megérdemelten nyertek / Holnap előzhet a Mezőkövesd

Nehéz mérkőzés várt ma este Szolnokon a ZTE csapatára. A fordulót feljutó helyről váró vendég együttes és a bennmaradásért küzdő hazai gárda az első félidőben végig pariban volt. A vendéglátók Kovács Olivér 35. percben szerzett találatával kerültek előnybe, amikor a hazai játékos szépen emelte át mintegy 25 méterről a kissé kint álló Kovács Dánielt. Öt perccel később Városi egalizálhatott volna, ám nagy helyzetben nem talált kaput. Hiába változatott szünetben Csank mester, a Szolnok kezdte jobban a második játékrészt: a 47. percben egy végletekig kijátszott akció végén Balajti talált be, az 52. minutumban pedig egy óriási védelmi hibát Nagy István használt ki, 3-0. Az 56. percben jöhetett volna a gól a túloldalon is, ám Babati közvetlenül lecserélése előtt ziccerben kisodródott, így már nem tudott a hálóba lőni. Tíz perc telt el, amikor Balajti lépett ki ziccerben, a jobb felsőt célozta, de centikkel elvétette a kaput. Két perccel később is megvolt az esélye a Szolnoknak, hogy megszerezze a negyedik találatot, de egy középre lőtt labdánál Gajdos kicsivel elvétette a kaput. Nem sokkal később a ZTE is betalálhatott volna, ám Horváth Rolandnak közelről nem sikerült bebólintania a szépítő találatot. Ami késik, nem múlik: a 86. minutumban Szakály bal oldali szögletét a jól érkező Nagy Tamás fejelte Somogyi hálójába. A 90. percben Koller megszerezhette volna csapatunk második gólját is, de emelése a felső lécről pattant ki, a hosszabbítás legvégén pedig Daru hiába vitte el a labdát a kifutó kapus mellett, lövése a kapufáról pattant szögletre úgy, hogy még egy visszaérő hátvéd is beleért.
A ZTE FC fontos három pontot veszített el a Tiszaligeti Stadionban, hiszen ha holnap a Mezőkövesd győz Kisvárdán, megelőzi csapatunkat. A Szolnok ma este jól futballozott, időnként igazán tetszetős támadásokat vezettek, nagyobb előny birtokában pedig már felszabadultan játszottak, összességében teljesen megérdemelték a győzelmet. Együttesünk jövő szombaton a Csákvár elleni hazai bajnokin javíthat, de ezek a pontok (is) nagyon fognak hiányozni.

Szolnoki MÁV – ZTE FC 3-1 (1-0)

Szolnoki MÁV: Somogyi – Rokszin (Urbin, 84.), Kenderes (Lengyel, 59.), Vermes, Villám, Gajdos, Kovács O. (Tóth P., 92.), Nagy I., Balajti, Papp, Fritz

ZTE FC: Kovács D. – Simonfalvi (Koller, 46.), Gyagya, Forgács, Bedi – Nagy T., Patvaros – Babati (Horváth R., 55.), Wittrédi (Szakály, 69.), Városi – Daru

Gólszerzők: Kovács O., Balajti, Nagy I. ill. Nagy T.