Balmazújváros - ZTE FC 1-2 (0-1)

2016.11.30 14:20

Bravúros győzelem és nyolcaddöntő a kupában / Szakály és Bobál góljára csak egy válasz érkezett

Nagy sikert aratott ma csapatunk Balmazújvárosban, hiszen a Magyar Kupában a nyolccaddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésen 2-1-re múlta felül a hazaiakat. Az első játékrész derekán Szakály Attila juttatta vezetéshez a ZTE-t, akinek 40 méteres szabadrúgása a kapust becsapva a hálóba jutott, 0-1. Sérülésekkel bajlódó csapatunk egyáltalán nem vallott szégyent, sőt a második félidő 7. minutumában Bobál góljával már kétgólos volt előnyünk. Telt az idő, a továbbjutás egyre közeledett, s bár szűk húsz perccel a lefújás előtt Tamás fejesével szépítettek a hazaiak, egyenlíteniük nem sikerült. Csató Sándor csapata így a legjobb tizenhat közé jutott, nyolcaddöntőbeli ellenfele még nem ismert.

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - ZTE FC 1-2 (0-1)

ZTE FC: Fadgyas - Villám, Króner, Forgács, Deutsch - Kretz, Szakály - Bailo (Ágoston, 90.), Ekker (Végh, 92.), Szalkai - Bobál (Gottfried, 74.)
Gólok: Tamás (72.) ill. Szakály (23.), Bobál (52.)